Koncerty w Polsce - 2009.

Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.

Moderatorzy: verybilingual, Dx2

Re: Koncerty w Polsce - 2009.

Postprzez eliks » 07-07-2009, 10:46

najsampierw pozdrowienia dla Balshoy'a - niestety na FNM padł mi ostatecznie telefon więc Twoje smsy odebrałem dopiero po powrocie do domu. byłem w środku młyna po lewej stronie, więc i tak dopychanie się tam nie wchodziło w grę. duże dzięki za kontakt - napewno jeszcze uda się na siebie wreszcie wpaść.

poniżej moje krótkie podsumowanie imprezy:


OPENER

podium (ale bez grand prix):

1. FNM, młyn totalny po lewej stronie i spuchnięta moja biedna lewa stopa (przyszedłem w sandałach, dureń).

2. Moby, bardzo sympatycznie, leci z kompa ale przynajmniej nie ma wsi. i na koniec Feelin' So Real...

3. kurde, Izrael + Kapela ze Wsi + Stonka - dobre bo polskie.


rozczarowania:

3. Kings of Leon - w sumie fajnie, ale póki co pozostają supportem PJ

2. Placebo i The Kooks - same koncerty bez zarzutu, ale muza kompletnie nie moja i nie zaskoczyłem.

1. The Prodigy i Buraka S.S. - miałem mylne pojęcia o tych zespołach


organizacja i jej uroki:

- polska kolej, bez komentarza...........
- na polu syf i smród aż strach
- ciepła woda w prysznicach to chyba leciała tylko pierwszym trzem osobom które ustawiły się w kolejce o 4 rano
- ochrona trzepiąca w poszukiwaniu dragów i alkoholu kupionego poza - ok, ale odbieranie wody w takie upały to dla mnie wciąż coś niepojętego. a przecież wystarczy przelewać do kubków przy bramkach...
- żarcia dużo ale ogólnie niedobre
- mam już dosyć piwa heineken za którym stoi się godzinę

- dojazdy luz
- mieszkańcy cierpliwi i pomocni! ("festiwali im się wszystkim pozachciewało! do pracy, do szkoły!":) fajna plaża, czysta i spokojna okolica
- służba polowa grzeczna i pomocna
- punkt grzania wody i ładowania komórek to dobry pomysł, ale w niedziele wieczór przypominał już zsyp śmieci

ogólnie jestem zadowolony, ale bez emocji wyższego rzędu
"The land of dreams is better far
Above the light of the morning star"
Avatar użytkownika
eliks
Single / Discoteca
 
Posty: 1442
Dołączył(a): 20-03-2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Sex: Petshopboy

Re: Koncerty w Polsce - 2009.

Postprzez balshoy » 08-07-2009, 18:31

:)
no szkoda, że nie dało rady się zobaczyć - my z całym towarzystwem znajomków byliśmy, na lewo od sceny, staliśmy kilka kroków przed platformą, na której było miejsce dla wózków inwalidzkich; gdy zaczęło padać...ubraliśmy na siebie duże worki na śmieci :lol:
na szczęscie nie lało,tak jak wciągu ostatnich 24 godzin; dziś deszcz non stop od 5 rano do teraz! zresztą wczoraj, jak wracałem z pracy ok.18 też solidnie zmokłem...
co do sanitariatów, miałem takie podejrzenie, że wygląda tam nieciekawie; choć, gdyby zaszła taka potrzeba, mozna było skorzystać z mojej gościny ( choć pewnie byłoby Wam niezręcznie, bo bawiliście przecież ze swoim towarzystwem)
ta plaża, gdzie kąpaliście się, na Babich Dołach, to "gra" m.in. w filmie '"Czterej Pancerni i pies"..widzieliście na pewno ruiny jedenej z torpedownii, druga do dziś użytkowana jest na Oksywiu przez MW; ta plaża to też miejsce ewakuacji-ucieczki Niemców w marcu 1945 ...a zresztą, byłoby jeszcze dużo do opowiedzenia ;)
pozdrawiam!
nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
(Woody Allen)

kobiety nie zmienisz. możesz zmienić kobietę. ale to nic nie zmieni.
Avatar użytkownika
balshoy
Absolutely Fabulous
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 19-03-2009, 1:15
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 51
Sex: Petshopboy

MIDGE URE W krakowie

Postprzez a.artystyczna » 14-08-2009, 14:23

Agencja Artystyczna Kabaret organizuje w dniu 22.11.2009 r. koncert Midge Ure w Audytorium Maximum UJ w Krakowie, o godzinie 18.00.

BILETY- DODATKOWE INFORMACJE I REZERWACJA POD NUMEREM TEL. 0 501 38 45 17 LUB DROGĄ E-MAILOWĄ: agencja.kabaret@interia.pl

Midge Ure - brytyjski wokalista, gitarzysta, autor tekstów, producent muzyczny i reżyser. Już jako nastolatek założył w 1969 roku zespół Stumble, który działał do 1971. W 1972 roku zasilił szeregi rockowej grupy Salvation. W 1974 przemianowano jej nazwę na Slik, w której James Midge Ure był wiodącym gitarzystą, a następnie i wokalistą. Slik nie zawojował rynku w Szkocji, ale zainteresował się nim duet producentów i twórców przebojów popularnego Bay City Rollers – Bill Martin i Phil Coulter. To właśnie dzięki nim, Ure wraz z kolegami wybrał się do Londynu.
W 1977 r. formacja Slik przeobraziła się w grupę Zones, a Ure wspólnie z perkusistą Kennym Hyslopem zrealizował singel „Pain” sygnowany nazwą PVC 2. Jeszcze w tym samym roku przystąpił do kolejnej kapeli reklamowanej jako brytyjska supergrupa. Była to punk-popowa The Rich Kids, w której w skład wchodzili: Steve New - muzyk z pierwszego składu The Sex Pistols, basista Glen Matlock (również były „Pistolet”) oraz perkusista Rusty Egan. W 1977 Bogate Dzieciaki podpisały kontrakt z EMI. Umowa z wytwórnią zapowiadała realizację trzech płyt, ale zakończyła się jedynie na trzech singlach. Właśnie w tym czasie Ure zafascynował się muzyką elektroniczną i możliwościami syntezatorów. W 1979 roku na krótko związał się z Misfits, gościnnie wziął udział w tournee Thin Lizzy po USA i Japonii oraz wspólnie ze Steve’m Strange’em nagrał singla „In The Year 2525”, jako nową wersję przeboju duetu Zager And Evans. Midge Ure opuścił The Rich Kids razem z Rusty Egane’m i wspólnie dogadali się z czołowym „noworomantykiem” Steve’m Strange’m i Billy’m Currie z Ultravox. Kwartet wspomagany przez muzyków Magazine utworzył pierwszą neoromantyczną formację o nazwie Visage, z którą Ure nagrał dwa albumy „Visage” (’80) i „The Anvil” (’82). W Ultravox Ure przejął rolę głównego wokalisty, ale ponadto grał na gitarach i syntezatorach. Odszedł po rozpadzie grupy w 1987 roku. Oprócz wypełniania obowiązków w macierzystym zespole, Ure zajmował się współpracą z innymi twórcami m.in. pomagał przy produkcji video-clipów w spółce z Chrisem Cross’em i wspierał Mick’a Karn’a z Japan. Dbał także o rozwój własnej kariery solowej. W 1982 nagrał kompozycję Thoma Rusha „No Regrets” wylansowaną w latach 60 przez tercet The Walker Brothers. Na ścieżce dźwiękowej do filmu „Party Party” znalazła się także jego wersja hitu Davida Bowie „The Man Who Sold The World. Razem z Bobem Geldofem napisał w 1984 piosenkę „Do They Know It’s Christmas?” nagraną z zespołem gwiazd Band Aid. Całkowity dochód ze sprzedaży singla przeznaczony został na zakup żywności dla mieszkańców najuboższych krajów Afryki. W 1985 r. Szkot wyruszył w swoje pierwsze tournee. Przebój „Sister And Brother” z krążka „Answers To Nothing” zaśpiewał w duecie z Kate Bush. Pierwsze dwa albumy studyjne w dużej mierze nawiązywały stylistycznie do twórczości Ultravox (nagrania „If I Was”, „That Certain Smile”, „Lied”, „Just For You”, „Homeland”) natomiast kolejne wydawnictwa w coraz większym stopniu zawierały muzykę opartą na ludowym, celtyckim brzmieniu. Midge Ure otrzymał z rąk Królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego. 52-letni wokalista grupy dołączył 18 października 2005 do wyższych sfer brytyjskiego społeczeństwa. Ure uhonorowany został medalem oficerskim Order Of The British Empire za propagowanie muzyki i działalność charytatywną. Również w 2005 roku charytatywna działalność Midge Ure'a przy akcjach Live Aid i Live 8 została doceniona przez władze Uniwersytetu Abertay ze szkockiego miasta Dundee. Otrzymał on tytuł doktora sztuk tej uczelni. Od tego czasu Muidge Ure wydal kolejne 2 płyty (Re*Live (Hypertension)oraz Cover Versions Album) i koncertuje do dzisiaj. Będziemy mieli przyjemność i zaszczyt organizować jego koncert również w Polsce.
a.artystyczna
West End Girls
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14-08-2009, 14:21
Wiek: 23
Sex: Petshopgirl

Re: Koncerty w Polsce - 2009.

Postprzez yarek37 » 05-09-2009, 8:17

Avatar użytkownika
yarek37
DJ Culture
 
Posty: 584
Dołączył(a): 23-05-2009, 19:00
Wiek: 40
Sex: Petshopboy

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron