New Order

Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.

Moderatorzy: verybilingual, Dx2

New Order

Postprzez verybilingual » 24-05-2009, 11:57

Coś wolno nam się rozkręca ten temat o innych zespołach, a jak rzucę nazwą New Order to podejrzewam, że się to zaraz zmieni ;) Chyba większość z obozu fanów PSB słucha tej grupy. Wiele razy słyszeliśmy o porównaniach obu grup, o hasłach w stylu ''NO - most pomiędzy DM i PSB'' etc...
Zespół utworzony na szkielecie Joy Division w szybkim czasie - o dziwo! - wypracował swoje własne elektroniczne brzmienie, które z każdym rokiem łagodniało, a jednocześnie nabierało bardziej rockowych cech, nie kojarzących się jednak z JD. Ja ostatnio wróciłem do ich dyskografii za sprawą zakupu na fan.pl kompilacji teledysków: A Collection :)

Moja ulubiona płyta: hmmmm niby nie mają ani jednej genialnej w 100%, ale za to jest kilka równych na bardzo wysokim poziomie, niech będzie, że ''Republic''

Moja ulubiona piosenka: na dzień dzisiejszy jest to ''World (Price Of Love)''
''You can hear it playing all over the world''
Avatar użytkownika
verybilingual
Administrator
 
Posty: 2244
Dołączył(a): 18-03-2009, 22:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 22
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez eliks » 24-05-2009, 12:27

nie dalej jak dziś rano myślałem o tym aby założyć ten wątek - na potęgę posępnego czerepu!

PSB i NO - bratnie zespoły, dużo punktów wspólnych - Stephen Hague, Shep Pettibone, Electronic, Arthur Baker, The Killers, etc. Neil określa "True Faith" jako jeden ze swoich ulubionych utworów. Oba zespoły nagrały utwór pt "Young Offender", o dziwo w nieodległym od siebie czasie (dodać należy że oba świetne).

ulubiony album? chyba box "Retro" - cztery płyty + książeczka :) a z normalnych albumów chyba "Technique", chociaż oczywiście "Republic" jest kapitalne. ostatnio bardzo polubiłem "Low-life", prawdopodobnie ze względu na "The Perfect Kiss", który jest chyba moim ulubionym kawałkiem, tuż za "Crystal" i "Touched by the hand of god".

a to znacie?

"The land of dreams is better far
Above the light of the morning star"
Avatar użytkownika
eliks
Single / Discoteca
 
Posty: 1442
Dołączył(a): 20-03-2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez Dx2 » 24-05-2009, 12:41

Uświadomiłem sobie, że bardzo dawno nie słuchałem NO :oops:.
Jeśli chodzi o DVD, to ja polecam dwa:
New Order 511 - koncert z Finsbury Park.
Konrad dla Ciebie cytat ze zlotu "So F... the rain!"
Live in Glasgow - tu poza koncertem też masa bardzo ciekawych dodatków.
Ukazała się też wersja z dodatkowym cd z tego koncertu - taką posiadam.
Generalnie najbardziej lubię posłuchać NO z koncertów.

Edit:
Pisaliśmy jednoczesnie z Eliksem. Podałem ten sam link do tej gali. Naprawiam teraz błąd i dorzucam:


Tyle na gorąco.
Pzdr
Dx2
Avatar użytkownika
Dx2
Administrator
 
Posty: 1900
Dołączył(a): 14-03-2009, 19:18
Wiek: 45
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez eliks » 24-05-2009, 13:27

w jakimś dość świeżym wywiadzie Peter Hook stwierdził, że pomimo iż wciąż nie rozmawia z Bernardem, to cyt. "czas najlepiej leczy rany"; to tylko podtrzymuje moją wiarę, że NO jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Hooky obecnie jest zaangażowany w różne muzyczne projekty, wspiera młode zespoły, gra jako DJ, etc., tymczasem jestem ciekaw co obecnie porabia sam Bernard - macie jakieś informacje? najciekawsza byłaby reanimacja Electronic, aczkolwiek Johnny Marr jest obecnie człowiekiem bardzo zajętym, więc nie wiem czy znalazłby czas... ale to byłby czad! Nowa płyta Electronic i tour po małych salach w Europie :)
"The land of dreams is better far
Above the light of the morning star"
Avatar użytkownika
eliks
Single / Discoteca
 
Posty: 1442
Dołączył(a): 20-03-2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez balshoy » 25-05-2009, 18:17

kiedy poznałem NO nawet dobrze nie pamiętam...
akurat tak się składa ,że podoba mi siępierwsza jaką dorwałem płytka power,corruption & lies...świetny tytuł :D
tu mamy niezniszczalne blue monday ( często na zlotach...depeszy )
ale jest dla mnie jedno ciekawsze nagranie, właśnie wspominany touched by the hand of god
do tego teledysk- masakra boys :) wow!
swego czasu w takim programie Bliżej Świata ( pamiętacie to?) leciała jakaś taka zmiksowana wersja tego utworu...mam takie wydawnictwo ( niestety tylko oryginalna kasetka) the rest of NO i tam Biff & Memhis remix...bajeczka...może ktoś podrzuci tu parę fajnych linków z jakimiś wersjami tbhog ? ;)
nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
(Woody Allen)

kobiety nie zmienisz. możesz zmienić kobietę. ale to nic nie zmieni.
Avatar użytkownika
balshoy
Absolutely Fabulous
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 19-03-2009, 1:15
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 51
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez eliks » 25-05-2009, 20:44

pamiętam bliżej świata - nie zapomnę urywków z koncertów JM Jarre'a, szczególnie z przewieszanym klawiszem do "Calypso"

młodszym wyjaśniam - "Bliżej Świata" to był polski wynalazek, przegląd nowinek ze świata w postaci nagrań z innych programów - Sky One, Mtv, Eurosport, itd. - plus komentarz redaktorów w dwurzędowych marynarkach i z gęstym wąsem. leciało na dwójce gdy w telewizji były tylko dwa kanały, plus ruski jeśli ktoś był na tyle sprytny żeby to oglądać:)
"The land of dreams is better far
Above the light of the morning star"
Avatar użytkownika
eliks
Single / Discoteca
 
Posty: 1442
Dołączył(a): 20-03-2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez Wiewiórka » 26-05-2009, 13:10

Witam New Order(nowy porządek)

Kiedyś (1996-97) w moim mieście klub sportowy na stadionie zorganizował amatorskie
rozgrywki piłkarskie. Wystarczyło aby było na boisku 6 zawodników z jednej drużyny i można było się zgłaszać. Nazywano to ,,szóstkami” Zgłosiliśmy się ale problem polegał jak nazwać drużynę .Mieliśmy takie propozycje jak : MC Mickiewicza. (bo na tej ulicy mieszkaliśmy) ,PSB BOY ale to wydawało się zbyt głupie. Postawiliśmy na PTM NEW ORDER. :)

Zwróciliście może uwagę ze w klipie Confusion jak jest ten zbiór książek jedna na drugiej jest jedna autorstwa ? Steve Martin.
Obrazek
Wiewiórka
Somewhere
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 19-03-2009, 0:00
Wiek: 1
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez dafio-cat » 26-05-2009, 17:16

NEW ORDER... :)
Zawsze Ich lubiłem, ale czegoś brakowało, żeby byli u mnie w notowaniach wyżej... ;)
Ale za BLUE MONDAY, TRUE FAITH, TOUCHED BY THE HAND OF GOD trzeba Im podziękować...
No i za ELECTRONIC... :)
P.S. No i za to, że Neil, kiedyś w wywiadzie powiedział że zawsze chciał robić taką muzę jak NO... ;)
dafio-cat
 

Re: New Order

Postprzez yarek37 » 26-05-2009, 17:55

a NT usłyszał Blue Monday to poczuł się tak jakby mu ukradli piosenkę :)
Avatar użytkownika
yarek37
DJ Culture
 
Posty: 585
Dołączył(a): 23-05-2009, 19:00
Wiek: 40
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez Jacek73 » 26-05-2009, 21:55

balshoy napisał(a):kiedy poznałem NO nawet dobrze nie pamiętam...
akurat tak się składa ,że podoba mi siępierwsza jaką dorwałem płytka power,corruption & lies...świetny tytuł :D
tu mamy niezniszczalne blue monday ( często na zlotach...depeszy )
ale jest dla mnie jedno ciekawsze nagranie, właśnie wspominany touched by the hand of god
do tego teledysk- masakra boys :) wow!
swego czasu w takim programie Bliżej Świata ( pamiętacie to?) leciała jakaś taka zmiksowana wersja tego utworu...mam takie wydawnictwo ( niestety tylko oryginalna kasetka) the rest of NO i tam Biff & Memhis remix...bajeczka...może ktoś podrzuci tu parę fajnych linków z jakimiś wersjami tbhog ? ;)


New Order zacząłem słuchać od płyt Technique" (1989) Ogólnie bardzo lubię muzykę NO, ale do płyty "Republic". Później jakoś mnie nie przekonywali. Świetny zespół. 8-)
balshoy, podsyłam remixy "Touched by the hand of god". Wersja o której mówisz też tu jest!
...enjoy :D
Kod: Zaznacz cały
01-Touched by the hand of God (7'' mix)
http://www.m###@@load.com/?d=WA61CS00

02-Touched by the hand of God (12'' mix)
http://www.m###@@load.com/?d=M2DVKS1I

03-Touched by the hand of God (dub mix)
http://www.m###@@load.com/?d=C6CTSY7V

04-Touched by the hand of God (razormaid mix)
http://www.m###@@oad.com/?d=YQTLZKXZ

05-Touched by the hand of god (Biff and Memphis mix)
http://www.m###@@load.com/?d=S11H5VPU

06-Touched by the hand of God (in session mix)
http://www.m###@@load.com/?d=1XBF5YR4
Obrazek
Avatar użytkownika
Jacek73
Left To My Own Devices
 
Posty: 288
Dołączył(a): 25-04-2009, 18:54
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 46
Sex: Petshopboy

Następna strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron