New Order

Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.

Moderatorzy: verybilingual, Dx2

Re: New Order

Postprzez tomo » 21-05-2012, 20:43

Dzięki za relację, Konrad.


A tu coś w ramach ciekawostki
Bury the past, empty the shelf
Decide it's time to reinvent yourself
Avatar użytkownika
tomo
How Can You Expect To Be Taken Seriously?
 
Posty: 465
Dołączył(a): 19-03-2009, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn
Wiek: 48
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez verybilingual » 04-07-2012, 21:20

http://www.youtube.com/opener

O północy pod tym linkiem transmisja na żywo koncertu NO z Openera!
''You can hear it playing all over the world''
Avatar użytkownika
verybilingual
Administrator
 
Posty: 2244
Dołączył(a): 18-03-2009, 22:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 22
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez balshoy » 07-07-2012, 17:48

słuchałem w Kosakowie na żywo :) jednocześnie podglądając relację w necie
ale, dla niektóych NO to kompletnie anonimowa ekipa, Bernard to dziadek (fakt, trochę się posunął), a w ogóle to grają disco-polo :?: :!:
WTF? :lol:
nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
(Woody Allen)

kobiety nie zmienisz. możesz zmienić kobietę. ale to nic nie zmieni.
Avatar użytkownika
balshoy
Absolutely Fabulous
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 19-03-2009, 1:15
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 51
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez ralph » 07-07-2012, 18:02

Slyszalem fragmenty tego koncertu. Wokal fatalny :|
Avatar użytkownika
ralph
Home And Dry
 
Posty: 2057
Dołączył(a): 19-03-2009, 17:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 31
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez Rysiek » 08-07-2012, 22:35

Sopot, środa, okolice godziny 18, wybieram się z kolegą na Openera i idąc jedną z ulic w centrum mijam niewysokiego blond pana w okularach. Po 5 metrach następuje wytrzeszcz oczu – to Bernard Sumner! Zawróciłem się, dogoniłem go i poprosiłem o zrobienie wspólnego zdjęcia. Co się okazuje: to autentycznie przesympatyczny facet. Uśmiechnięty, bez problemu dał się sfotografować ze mną, zamienił kilka zdań pytając o możliwość kupna znaczków pocztowych w okolicy (niestety nie mogłem mu pomóc bo zupełnie nie znam Sopotu), krótka konwersacja o pogodzie. Niestety emocje były takie, że nie wydusiłem z siebie żadnego sensownego pytania… Na koniec z uśmiechem od ucha do ucha serdecznie nam podziękował i uścisnął dłonie. Bardzo sympatyczne wspomnienie (zastanawiałem się czy nie zabrać jakiejś płyty do podpisu na wszelki wypadek, ale oceniłem szanse na spotkanie kogokolwiek z NO na dążące do zera).


Co do koncertu to jako że stałem pod samą sceną trudno jest mi się wypowiadać o jakości wokalu, bo tam jest taki łomot, że trudno mi było to ocenić, ale słuchając teraz fragmentów na youtube faktycznie nie brzmi to najlepiej. Mam wrażenie, że Bernard nie słyszał się podczas całego koncertu, bo wielokrotnie gestykulował w kierunku dźwiękowców, kilka razy schodził do nich ze sceny (co mu się nie zdarza). W ogóle jakiś ten koncert był dla niego pechowy, bo przy Crystal pękła mu struna w gitarze. Wydaje mi się, że był jakiś przygaszony podczas niego, bo na ogół dość żywo rozmawia z publicznością, w Gdyni tego nie było.
Dziwił mnie trochę Phil Cunningham, który gwiazdorzył nieprawdopodobnie. Chociaż z drugiej strony jako jedyny trzymał kontakt z publicznością, ale 80% utworów zagrał trzymając gitarę pionowo, a pod koniec zrzucił odsłuch ze sceny. Jak ktoś wcześniej napisał – Gilbert w ogóle niesłyszalna.
Avatar użytkownika
Rysiek
Left To My Own Devices
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26-03-2009, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 28
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez Dx2 » 27-08-2012, 10:00

Z oficjalnej strony:
On Wednesday 4th July we played our Polish debut concert at the Open'er Festival near Gdansk. The weather had not been looking too good all day. I'd been staring out of my hotel window, through the mist across the Baltic Sea hoping for some sunshine.

The festival was housed on an old disused Eastern Block airfield littered with bunkers and hangers being reused as venues and dressing rooms. The rain had stopped by the time we got to the site, and as we hit the stage at midnight, the clouds cleared, and a full moon shone on the huge crowd.

The reception we received was outstanding, the festival staff friendly and efficient, and the sushi delicious.


A tu fragment (ekskluzywnego?) koncertu z Berlina dla Electronic Beats:



Oraz wywiad dla "SLICES" (magazyn EB):
Avatar użytkownika
Dx2
Administrator
 
Posty: 1900
Dołączył(a): 14-03-2009, 19:18
Wiek: 45
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez kkokowski » 12-12-2012, 22:50

He, he Darek ten powyzszy koncert nie za bardzo byl "ekskluzywny" , ale paradkosalnie byl
lepszy od tego w Brixton Academy. Bylem w tym roku na 2 koncertach , bo mialem wyrzuty
sumienia , ze w 2001 wyszedlem podczas bisow z koncertu (?) . Przy tej okazji Darek , chce Ci przypomniec, ze
podczas koncertu PSB w Berlinie (o2) tez wyszedles podczas bisow, co gorsza, spozniles sie na support (co gorsza
to byl Bad Lieutenant) .

A co u New Order:

- jest fajny cover "Ceremony" w wykonaniu Chromatics
- w koncu wydaja w styczniu Lost Sirens

Czasami zaluje , ze Bernard nie ma jezykowej finezji Curtisa ( porownaj Ceremony ze "snippetami" z Lost Sirens)

k
kkokowski
What Have I Done To Deserve This?
 
Posty: 111
Dołączył(a): 19-03-2009, 13:12
Lokalizacja: Slubice
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez Dx2 » 13-12-2012, 0:10

Support - do dzisiaj mam poczucie straconej szansy.
Spóźnienie było spowodowane - niemiecką organizacją ;)
Faktu wyjścia na bisach nie przypominam sobie. (Może to już starość?)
Muszę zapytać Magdę lub innych obecnych.
Avatar użytkownika
Dx2
Administrator
 
Posty: 1900
Dołączył(a): 14-03-2009, 19:18
Wiek: 45
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez verybilingual » 13-12-2012, 14:31

BTW previewsów (:P) - tak naprawdę tylko "Sugarcane" robi na mnie wrażenie (i oczywiście "Hellbent"), reszta na razie niezbyt mnie przekonuje.
''You can hear it playing all over the world''
Avatar użytkownika
verybilingual
Administrator
 
Posty: 2244
Dołączył(a): 18-03-2009, 22:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 22
Sex: Petshopboy

Re: New Order

Postprzez dafio-cat » 13-01-2013, 19:14

http://www1.rollingstone.com/hearitnow/ ... order.html - oficjalnie do wysłuchania "Lost Sirens". Jak na odrzuty z "Waiting For The Sirens' Call", brzmi dla mnie bardzo dobrze, to brzmi jak mini regularna płytka . Jestem pozytywnie zaskoczony. Najlepsze "Sugarcane","Hellbent","Shake It Up". Ale najważniejsze że nie ma żadnej słabej kompozycji...
dafio-cat
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość