Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

19-10-2009, 13:06

Teraz jestem z Łodzi, w końcu mieszkam tu od 14 lat ;)

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

21-10-2009, 18:18

KAYAH - Skała...
No cóż...
Nie podoba mi się ta płyta...
Za dobra okładka...
Bardzo dobra reklama...
Ale sama muzyka pusta... BARDZO...
Wg mnie to robienie czegoś "na nazwę" KAYAH.
Do mistrzowskiej klasy KAYAH ma daleko.
Moja żona najlepiej określiła nową płytę TEJ Pani.
Nuuuuuuuuuuddddddddddddddyyyyyyyyyyyyyyy.....
Czy o to Jej chodziło ???
I nie róbmy z nudziarstwa arcydzieła...
Pozdrawiam Fanów KAYAH... :)

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

21-10-2009, 20:54

A ja czytałam fajny wywiad z Kayah.. zdaje się nie tylko ja, teraz robi on furorę wśród satyryków i jest znany jako Wywiad z "Artystką Tej Klasy". :lol:

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

22-10-2009, 10:31

miharu napisał(a):A ja czytałam fajny wywiad z Kayah.. zdaje się nie tylko ja, teraz robi on furorę wśród satyryków i jest znany jako Wywiad z "Artystką Tej Klasy". :lol:


tak, chodzi o niezbyt trafiony wywiad w Wysokich Obcasach. rzeczywiście, straszne rzeczy tam Kayah powiedziała :o odnosząc sie do ciągłych durnych plotek i komentarzy na jej temat - Jej a nie jej twórczości: nie mogę sobie pozwolić, by Artystce tej klasy co ja patrzono na usta a nie na to o czym śpiewa.
W Polsce, kraju przecietniactwa i hołdowania gustom plebsu nie przystoi się chwalić tym, ze pisze sie i komponuje dobre, wartościowe piosenki. Najłatwiej kupić piosenkę z publishingu i pójść do programu typu Gwiazdy Robią Loda... :?
(...)

dafio-cat ma rację: to beznadziejna, nudna jak flaki z olejem płyta.Nie mają racji krytycy chwalac ją za teksty, jazzujące harmonie i piękny glos.napracowali się nad tym wydawnictwem i w studio i graficznie nie wiadomo po co - skoro to TYLKO spokojne smęcenie. Erykah Badu też nagrywa takie nudy - śpiewa tak ze człowiekowi chce sie spac albo iść na jakąś żwawą dyskotekę by odreagować.Używanie fortepianu do akompaniamentu i śpiewanie o swoich emocjach to juz w ogóle przeżytek i śmiech na sali.
zaryzykowałbym stwierdzenie, ze SKAŁA jest tak niemrawą, spokojna i nudną płytą jak dzieła Bacha i Beethovena.Ciągle to samo leci i człowiek nie ma o co ucha zahaczyć. Nuda.Nuda.Nuda. Kayah musi się wiele nauczyć - te kilka albumów które nagrała i Złote Płyty NIC nie znaczą.nawet porównywanie do Osieckiej to jakiś żart okrutny.Ucz sie kaśka - moze od Gosi Andrzejewicz ? (...)

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

22-10-2009, 14:30

da house n-gineer napisał(a):
miharu napisał(a):A ja czytałam fajny wywiad z Kayah.. zdaje się nie tylko ja, teraz robi on furorę wśród satyryków i jest znany jako Wywiad z "Artystką Tej Klasy". :lol:


tak, chodzi o niezbyt trafiony wywiad w Wysokich Obcasach. rzeczywiście, straszne rzeczy tam Kayah powiedziała :o odnosząc sie do ciągłych durnych plotek i komentarzy na jej temat - Jej a nie jej twórczości: nie mogę sobie pozwolić, by Artystce tej klasy co ja patrzono na usta a nie na to o czym śpiewa.
W Polsce, kraju przecietniactwa i hołdowania gustom plebsu nie przystoi się chwalić tym, ze pisze sie i komponuje dobre, wartościowe piosenki. Najłatwiej kupić piosenkę z publishingu i pójść do programu typu Gwiazdy Robią Loda... :?
(...)

dafio-cat ma rację: to beznadziejna, nudna jak flaki z olejem płyta.Nie mają racji krytycy chwalac ją za teksty, jazzujące harmonie i piękny glos.napracowali się nad tym wydawnictwem i w studio i graficznie nie wiadomo po co - skoro to TYLKO spokojne smęcenie. Erykah Badu też nagrywa takie nudy - śpiewa tak ze człowiekowi chce sie spac albo iść na jakąś żwawą dyskotekę by odreagować.Używanie fortepianu do akompaniamentu i śpiewanie o swoich emocjach to juz w ogóle przeżytek i śmiech na sali.
zaryzykowałbym stwierdzenie, ze SKAŁA jest tak niemrawą, spokojna i nudną płytą jak dzieła Bacha i Beethovena.Ciągle to samo leci i człowiek nie ma o co ucha zahaczyć. Nuda.Nuda.Nuda. Kayah musi się wiele nauczyć - te kilka albumów które nagrała i Złote Płyty NIC nie znaczą.nawet porównywanie do Osieckiej to jakiś żart okrutny.Ucz sie kaśka - moze od Gosi Andrzejewicz ? (...)

da house n- gineer...
"Wyczuwam" w Twojej opinii OLBRZYMIĄ dawkę sarkazmu.
Czy Ty słuchasz muzyki, czy kierujesz się opiniami recenzentów w mediach???
Chyba każdy normalnie myślący człowiek wie, że w wielu przypadkach te recenzje nie są prawdziwymi odczuciami tych, którzy je piszą - tylko robionymi na zamówienie opiniami...
Czasami są pewnie wyjątki... ;)
Ale to nie umniejsza faktu, IŻ WG MOJEJ OPINII ostatnia płyta KAYAH to nieporozumienie. Tak fatalnych aranżacji, czyli po prostu ich brak, nie zdarzył się na wcześniejszych Jej płytach. Kiedy ma się ZERO pomysłu na aranże robi się "prawie unplugged" . I tyle.
I jak coś jest nudne, to jest nudne!!!
Bach i Beethoven to legendy, które NIGDY nie były nudne. Tworzyły NOWĄ jakość.
Czy KAYAH w 2009 roku stworzyła nową jakość czegoś?
Jak już, to gorszą jakość w Swojej muzyce.
Do tej płyty Ją lubiłem.
Sorry, ale to moje zdanie o Jej NOWEJ płycie po tylu latach. Mogła by postarać się o COŚ lepszego...
Pozdrawiam, na pewno nie kupię tej płyty i każdemu będę odradzał zakup takowej.
Bez obrazy... :) ;)

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

22-10-2009, 15:29

Tak, miałem taki sarkastyczny pomysl na odpis ;) dlatego ze nie napisaleś nic merytorycznego, tylko ze płyta jest nudna.Dopiero teraz dodałeś, ze są słabe aranzacje.Ja nie słucham sie recenzji, a ta płyta mi sie po prostu podoba - jak na polski rynek jest świetna.chciałem jedynie podkreślić, że chyba nie jest taka nudna, skoro jest tyle zachwytów nad nią ?

kayah nie szuka nowych brzmień - faktycznie jej poprzednie płyty wyprzedzały zawsze czas - stad flirty z muzyką jungle, house czy etno, ale ta plyta miała być akustyczna, intymna i jazzująca.dlatego twój zarzut nie jest trafiony. Dodam, ze jest to CD, które podoba sie od kolejnego przesłuchania - potrzeba czasu by odkryć kolejne smaczki brzmieniowe, tekstowe i de facto aranżacyjne :) A mastering jest mistrzowski: nigdy nie słyszałem by głos wokalisty / wokalistki brzmial tak doskonale, tak blisko słuchacza. To co prawda inna muzyka niż PSB by porównać , ale tu ta obróbka jest taka aksamitna, podczas gdy ciut przeprodukowane YES brzmi zbyt plastikowo.

pozdrawiam

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

23-10-2009, 20:13

Z tego co widzę, mamy dość różny odbiór muzyki i jej estetyki... ;) . I to jest normalne.
I tego nie da się zmienić... :) Każdy zostanie przy swoim...
Pozdrawiam.

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

06-11-2009, 14:13

da house n-gineer napisał(a):2. singlem ma być OCEAN SPOKOJNY JUŻ. Tymczasem rozgłośnie graja co chcą: płyta jest bardzoniekomercyjna więc np. Radio Bzdet gra Jka Feniks mimo że oficjalnym singlem jest JAK SKAŁA.


Trójka i ZP grają od kilku dni "Ocean..". Ciekawe, czy poradzi sobie na listach lepiej niż "Jak skała" ? ;)

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

03-12-2009, 9:40

Równo za tydzień koncert Kayah w Łodzi, już mam bilet :)

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

05-12-2009, 18:51

Magdalena napisał(a):Równo za tydzień koncert Kayah w Łodzi, już mam bilet :)


Niezle.czuje ze spotkamy sie dzis na psb w berlinie a w sr na kayah...
Odpowiedz