KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.

Moderatorzy: verybilingual, Dx2

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez da house n-gineer » 08-12-2009, 16:14

A więc Magdo, aby przybliżyć Ci klimat koncertu w czw, kilka opinii z forum kayah po niedzielnej Kongresowej:

no to wróciłem właśnie z Kongresowej... no i mogę powiedzieć krótko, cytatem, "nie chcę niczego więcej" (no może poza powtórką Jestem rozbity na tysiąc kawałków! I mega szczęśliwy.
Kasia w doskonałej formie, czuć było i widać jak ważny jest dla Niej ten koncert... Tyle emocji, tyle niesamowitych dźwięków... Efekt? Trzy razy ryczałem. Aż wstyd się przyznać hehe

Witam wszystkich,

jestem jeszcze pod wrażeniem wczorajszego koncertu, to był niesamowity zastrzyk energii.

Wszystko było na najwyższym poziomie, Loco Star to wielkie zaskoczenie dla mnie, Bret Amazzeing wprowadził dobry klimat i rozluźnił publikę, a Kayah była niesamowita - chociaż siedziałem z tyłu to mogę powiedzieć,że wyglądała świetnie, miała dobry kontakt z publiką, wokalnie też zachwycała. Ci, którzy przedwcześnie wyszli niech żałują, że przegapili wisienkę na tym torcie czyli Kayah solo grająca na klawiszach przy zgaszonych światłach.

Myślę, że wszyscy, którzy przyczynili się do tego jak wyglądał koncert zasłużyli na gratulacje.

Słowo, które przychodzi mi na myśl aby określić ten wieczór to magia- Kayah niczym czarodziejka sprawiła, że spora grupa ludzi w niedzielę 6go grudnia dotknęła skrawka nieba- za to wielkie dzięki, one love.

Witam serdecznie!
Całą noc nie spałem po koncercie! Atmosfera, oprawa no i... hmhm KAYAH była fantastyczna. Jej niezwykła wrażliwość i szczere emocje wprost wylewały się ze sceny (i dotarły bez problemu na balkon). Zakończenie - jedyne w swoim rodzaju - w głowie jeszcze przez długi czas brzmiało mi "la la la la". Wczorajszy koncert to najpiękniejszy prezent jaki... sam sobie zrobiłem

...i pójdę na każdy kolejny, obiecuję!

koncert przegenialny - mój debiut koncertowy i od razu z wysokiego C, pełno energii, pełno wzruszeń, pełno niezwykłego ciepła, nie jeden raz miałem ciary, nie jeden raz łzy w oczach - nic tylko pokłony dla wielkiego kunsztu naszej Kasi, chętnie na ten koncert poszedłbym jeszcze z osiemnaście razy

i obiecuję - zgodnie z zyczeniem - że to nie będzie ostatni koncert - nie daruję sobie jak przegapie

wspominać będę jeszcze długi, długi czas, taka dawka emocji zostawia ślad na bardzo długo :D

Ciekawe jak pokaże sie Łódź...
Avatar użytkownika
da house n-gineer
Left To My Own Devices
 
Posty: 311
Dołączył(a): 03-04-2009, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez Magdalena » 08-12-2009, 20:25

Mam nadzieję, ze Łódź da się porwać tej fali :)

U mnie w odtwarzaczu cały czas "Skała" - szykuję się do koncertu.

Dzięki za relacje fanów i czekam niecierpliwie na koncert :)
Miracles happen...
Avatar użytkownika
Magdalena
Jealousy
 
Posty: 539
Dołączył(a): 19-03-2009, 22:19
Lokalizacja: Miasto fabryk
Wiek: 40
Sex: Petshopgirl

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez Magdalena » 11-12-2009, 11:06

I już po koncercie... Było magicznie, nastrojowo, pięknie ...
W taka atmosferę wprowadzał już support - Loco Star, a potem było tylko lepiej. Bred Amazing rozruszał trochę sztywną publikę.
Kayah zaśpiewała większość piosenek z ostatniej płyty, ze starszych m.in. "Santana", "Na językach" i "Skończyło się". Na koniec przepiękne "Na balkonie w Weronie" - przy własnym akompaniamencie Kayah i przyćmionym świetle Kto wyszedł wcześniej - niech żałuje ;)

Kayah ma świetny kontakt z publicznością. Zaskoczyło mnie pozytywnie, że chciało jej się zejść ze sceny i witać z publicznością podając rękę.
Miło, że siedziałam z brzegu :)

Czekam już na następny koncert, który ma być wiosną. Kayah i kwartet smyczkowy, który towarzyszył jej również na tym koncercie.

Pozdrowienia dla Artura i Jacka :)
Miracles happen...
Avatar użytkownika
Magdalena
Jealousy
 
Posty: 539
Dołączył(a): 19-03-2009, 22:19
Lokalizacja: Miasto fabryk
Wiek: 40
Sex: Petshopgirl

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez da house n-gineer » 11-12-2009, 18:45

Musze przyznac ze Łódź popłynęła pięknie. Koncert wyjątkowy. Głosowa forma Kayah to absolutny top a dramaturgia koncertu, zawarte w nim emocje i naturalność to chyba niedoscigniony wzór dla innych.Najbardziej zachwycające było "dzielę na pół" , "Na Balkonie w Weronie" , "Lustro czeka". To był nader udany wieczór, co potwierdziły kilkukrotne owacje na stojąco i spontaniczny taniec całej sali przy funkującym "Na językach".To było wielkie zaskoczenie: absolutnie wszyscy wstali z krzeseł - sama kayah była zaskoczona.I rzecz która zawsze zwraca mą uwagę w jej przypadku: wielki szacunek do publiczności i współpracowników: chórzystek, muzyków. Atmosfera przyjaźni między autorem a odbiorcami jako rodzaj podziękowania. A do tego duży dystans do samej siebie. czekamy więc na trasę wiosenną z Royal String Quartett.

Ja również dziękuję za miłe spotkanie z Tobą i Darkiem ! :)
Avatar użytkownika
da house n-gineer
Left To My Own Devices
 
Posty: 311
Dołączył(a): 03-04-2009, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez da house n-gineer » 01-02-2010, 10:45

Nowa płyta z kwartetem smyczkowym Royal String Quartett już 8 marca !

ciekawa tracklista, m.in. JAK LIŚĆ i WIOSNA PRZYJDZIE I TAK

http://cgm.pl/aktualnosci.php?news_ID=6412
Avatar użytkownika
da house n-gineer
Left To My Own Devices
 
Posty: 311
Dołączył(a): 03-04-2009, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez da house n-gineer » 03-03-2010, 20:55

Na http://kayah.pl/kayah/

do odsłuchania fragmenty wszystkich piosenek. Płyta od piatku w empikach. Magda, bedziesz znowu w Wytwórni ? zastanawiam sie nad terminem koncertu z tej trasy...
Avatar użytkownika
da house n-gineer
Left To My Own Devices
 
Posty: 311
Dołączył(a): 03-04-2009, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez Magdalena » 04-03-2010, 14:19

No ba! Jeśli tylko będę mogła, to na pewno wybiorę się do Wytwórni (zaraz rozejrzę się za biletami :) ).
Koncerty na tygodniu poza Łodzią są dla mnie nieosiągalne.
Zrobię sobie spóźniony prezent na Dzień Kobiet :D W Łodzi Kayah będzie 8.04.

A płyta z "Royal ... " miała być na Walentynki, ale Dzień Kobiet też ok ;)

Słucham teraz "Unplagged". Artur, szczęściarzu, byłeś na tym nagraniu :) Świetny koncert.
Miracles happen...
Avatar użytkownika
Magdalena
Jealousy
 
Posty: 539
Dołączył(a): 19-03-2009, 22:19
Lokalizacja: Miasto fabryk
Wiek: 40
Sex: Petshopgirl

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez da house n-gineer » 04-03-2010, 14:46

dzięki.Niewykluczone, ze i ja bedę w WYTWÓRNI. Jak przedsmak, mozna posłuchać koncertu z tym premierowym materiałem w Polskim radio PR II 8 marca właśnie o 18ej.

MTV UNPLUGGED było genialne: nagranei trwało kilka godzin, było parę dubli, dużo rozmów i kilka piosenek które NIESTETY nie weszły n ato cd / dvd. np. TAM BEDĘ , WIĘKSZY APETYT. i panowała iście domowa atmosfera - Kayah wszystkich traktuje jak przyjaciół.
Avatar użytkownika
da house n-gineer
Left To My Own Devices
 
Posty: 311
Dołączył(a): 03-04-2009, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez Magdalena » 08-03-2010, 12:53

Dzisiaj na Trójce premiera "Tabakiery" Kayah z RSQ. Niesamowita. Z niecierpliwością czekam na całą płytę :)
Miracles happen...
Avatar użytkownika
Magdalena
Jealousy
 
Posty: 539
Dołączył(a): 19-03-2009, 22:19
Lokalizacja: Miasto fabryk
Wiek: 40
Sex: Petshopgirl

Re: KAYAH Skała 14 wrzesnia '09

Postprzez da house n-gineer » 08-03-2010, 13:50

Magdalena napisał(a):Dzisiaj na Trójce premiera "Tabakiery" Kayah z RSQ. Niesamowita. Z niecierpliwością czekam na całą płytę :)


Płyta była już w czw w empikach, od dziś nawet w kioskach - to crosslabelowe wydawnictwo kayaxu i Agory tzw. książka z płytą...
Avatar użytkownika
da house n-gineer
Left To My Own Devices
 
Posty: 311
Dołączył(a): 03-04-2009, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość