Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.
Odpowiedz

Chill Out

23-02-2010, 13:12

Witajcie!

Muzyka, która w niesamowity sposób działa na wyobraźnię... Tutaj najważniejsze są dźwięki, obraz/wizualizacje oraz wyobraźnia odbiorcy, a tekst (jeśli w ogóle istnieje), schodzi na ostatni plan...

MTV (UK) "Party Zone" okres 1991 - 1994 (część I):

Polecam...

Future Sound Of London "Cascade"


808 State "Pacific State"


Biosphere* "Novelty Waves"


* Nawet Neil Tennant, zwrócił uwagę na twórczość Biosphere... 8-)

Pamiętam te klipy z kanału MTV (UK), a dokładnie z programu "Party Zone", który oglądałem od 1991 do 1994 roku... 8-) a później, tj. od roku 1995, zakodowali MTV (UK), niestety... :( MTV (PL) "Party Zone", to nie to samo, co MTV (UK) "Party Zone" 90's... :(

A Wasze propozycje?!

Przyjemnego oglądania i słuchania!!! :)
Ostatnio edytowano 12-08-2013, 7:57 przez Petek, łącznie edytowano 2 razy

Re: Chillout music...

23-02-2010, 16:03

Tak na szybko: David Visan, Dutch Rythm Combo, Fat Jon.
Ostatnio edytowano 02-03-2010, 16:27 przez ralph, łącznie edytowano 1 raz

Re: Chillout music...

24-02-2010, 10:59

Brawo Petek ! dziś Chillout trochę zmienił oblicze - zapchany jest chilloutowymi wersjami popowych i rockowych hitów , ale dużo ambitnej muzyki ambient też sie ukazuje. Klipy, które wkleiłeś, są klasykami a PARTUY ZONE to program kultowy. Nieodżałowana strata i współczesna encyklopedia muzyki tanecznej. R.I.P.

Re: Chillout music...

02-03-2010, 13:52

Witam Was!

MTV (UK) "Party Zone" okres 1991 - 1994 (część II):

Polecam...

Future Sound Of London "Papua New Guinea"


Atlantic Ocean "Waterfall"


The Orb "Little Fluffy Clouds"


Akcent Pet Shop Boys w MTV (UK) "Party Zone" 90's...
Blur "Girls & Boys (Pet Shop Boys Remix)"


Rafał - jeżeli możesz, to edytuj swój post w temacie: "Chillout music..." i wrzuć filmik/i z YouTube oraz dodaj: artystę + tytuł utworu (tak, jak ja to robię)?! Z góry dziękuję! :)

Artur - oglądając MTV (UK) "Party Zone" 90's, odlatywałem... nie biorąc... ;) 8-) Mam wielki sentyment do tego programu (jego zawartości) i tamtych czasów!!! 8-)

Przyjemnego oglądania i słuchania!!! :)
Ostatnio edytowano 16-03-2010, 12:46 przez Petek, łącznie edytowano 1 raz

Re: Chillout music...

02-03-2010, 16:19

PARTY ZONE to kult absolutny. wszystkie te wideoklipy znam. nietstey rok temu zginła mi kaseta wideo gdzie miałem najwazniejsze teledyski z MTv :( w tym moje party zone requests!

Piekne były megamixy Party Zone Massive.

http://www.youtube.com/watch?v=LFbcgZpOoCE

http://www.youtube.com/watch?v=m3Ioo1mf ... re=related

Re: Chillout music...

16-03-2010, 12:26

Witam!

MTV (UK) "Party Zone" okres 1991 - 1994 (część III):

Polecam...

Cosmic Baby "Heaven's Tears"


The KLF "America: What Time Is Love"


Future Sound Of London "Lifeforms (część II)"*

* Po obejrzeniu tego klipu przez pewien czas nie mogę dojść do siebie... ;) :)

da house n-gineer napisał(a):Piekne były megamixy Party Zone Massive.

Przypomniałeś mi o tych megamixach... Piękne i znakomicie zmontowane materiały! 8-)

Przyjemnego oglądania i słuchania!!! :)

Re: Chillout music...

22-03-2010, 15:35

wiesz ze powstała i jst wystawiona w PL sztuka teatralna o KLF ? o tym słynnym spaleniu miliona funtów...Teledyski znakomite. COSMIC BABY kręcił też klip w Krakowie.

Re: Chillout music...

25-03-2010, 13:25

Witajcie!

MTV (UK) "Party Zone" okres 1991 - 1994 (część IV):

Polecam...

Sven Vath "La Esperanza"


Jam & Spoon "Find Me"

Mark Spoon R.I.P. [i] :(

The Prodigy "Out Of Space"


Alternatywa: mam na myśli łatwiejszy dostęp do wideoklipu Future Sound Of London "Lifeforms (part II)"... W moim poprzednim poście, byly problemy z odtworzeniem tego klipu. :?
http://www.youtube.com/watch?v=_xCFRhJk ... re=related
Jeżeli chcecie odlecieć, to klik na w/w link... ;) :)

da house n-gineer napisał(a):wiesz ze powstała i jst wystawiona w PL sztuka teatralna o KLF ? o tym słynnym spaleniu miliona funtów...Teledyski znakomite. COSMIC BABY kręcił też klip w Krakowie.

Sztuka teatralna o KLF? Nie miałem o tym pojęcia! :o
Chodzi Ci o teledysk Cosmic Baby do znakomitego kawałka "Loops Of Infinity"... Nie ma tego na YouTube... :?

Przyjemnego oglądania i słuchania! :)

Re: Chillout music...

03-07-2010, 23:01

Proponuję cofnąć się do wczesnego ambientu, mianowicie do lat 60. Nie ukrywam, że obecnie pasjonuję się elektroniką tamtych czasów - bardzo jeszcze prymitywna technika komputerowa (a jednak owa technika pozwoliła wynieść człowieka na księżyc!), archaiczne metody samplowania i analogowe syntezatory z epoki: Moog, Buchla, Siemens i Electronium.

Jest rok 1968, na wyspach powstaje zespół White Noise założony przez Amerykanina Davida Vorhausa (późniejszego jedynego stałego członka zespołu), nieżyjącą już dziś Delię Derbyshire, Briana Hodgsona i Paula Lyttona. Zespół nagrywa iście ambientalną płytę "An Electric Storm", przy użyciu archaicznych metod samplowania i techniki komputerowej oraz syntezatora VCS3 Synthi. Dość nieoczekiwanie, album ten odnosi duży sukces komercyjny w 1969 roku.
Pokrótce przedstawiam ten genialny album:







Kocham te dźwięki :D

Re: Chillout music...

31-12-2010, 3:59

Witajcie!

Enigma, album: ,

Enigma - Why?



Enigma - Shadow Of Silence


Enigma - The Child In Us


Przyjemnego oglądania i słuchania!
Odpowiedz