Sport - różne

Wasze niemuzyczne fascynacje.

Moderatorzy: verybilingual, Dx2

Sport - różne

Postprzez Petek » 16-05-2012, 11:36

Witajcie!

Najwyższy czas na założenie tematu dot. wszystkich dyscyplin sportowych! Informujemy o sukcesach Polaków (i cudzoziemców również), o Ich zdobytych medalach, rekordach Świata/Europy/Polski, miejscach. Mile widziane tabele z wynikami, różnego rodzaju klasyfikacjami itd...

Giro d'Italia 2012...

Bartek Huzarski drugi na mecie 10. etapu Giro d'Italia! Znakomity finisz Polaka na drogach Asyżu...

Giro d'Italia 2012 - finisz na 10. etapie



Giro d'Italia 2012: To kolejny sukces polskiego Zawodnika... W zeszły piątek, podczas 6. etapu wyścigu dookoła Włoch, Michał Gołaś był 3., a Michał Kwiatkowski - 10. Ten pierwszy (przez 24 godziny) był vice-liderem. :D Brawo, brawo, brawo! 8-)

* Kocham kolarstwo! Najpiękniejsze w kolarstwie - indywidualna/drużynowa jazda na czas i oczywiście podjazdy pod górę!
Sam dużo jeździłem... zwłaszcza pod górę... :D Zdobycie góry, to męka dla ciała i rozkosz dla duszy. :D

Ps. Do końca tego tygodnia zamówię nowy rower... Być może będzie to: SCOTT (Aspect 40, Aspect 60), TREK (3700 Disc, 3900 Disc) lub MERIDA (20-MD)...?
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 17-05-2012, 16:56

Witam!

Giro d' Italia 2012 (12. etap)*...

Michał Gołaś punktuje na górskich premiach! Kilkadziesiąt minut temu wywalczył niebieską koszulkę lidera klasyfikacji górskiej! Brawo, brawo, brawo! 8-)
Pozostało 12 km do mety, w tym 600-metrowy podjazd pod górę...

* Transmisja wyścigu na kanale Eurosport!

..................................................

Giro d' Italia 2012 - półmetek...

Klasyfikacja generalna (po 12. etapach):

1. Joaquim Rodriguez (ESP) Katyusha 51:19:08
2. Ryder Hesjedal (CAN) Garmin +17
3. Sandy Casar (FRA) FDJ +26
...
17. Bartosz Huzarski (POL) NetApp +1:48
...
19. Sylwester Szmyd (POL) Liquigas +1:53
...
50. Przemysław Niemiec (POL) Lampre +10:12
...
61. Michał Gołaś (POL) Omega-Pharma - Quick-Step +21:45
...
111. Maciej Bodnar (POL) Liquigas +55:57
...
127. Michał Kwiatkowski (POL) Omega-Pharma - Quick-Step +1:09:26
...
Pełna tabela: http://www.eurosport.pl/kolarstwo/giro- ... 7136.shtml

Klasyfikacja górska (po 12. etapach):
1. Michał Gołaś (POL) Omega-Pharma - Quick-Step 33 pkt.

2. Miguel Angel Rubieno (COL) Androni Giocattoli 24 pkt.
3. Paolo Tiralongo (ITA) Astana 9 pkt.
...
17. Sylwester Szmyd (POL) Liquigas 3 pkt.
...
24. Bartosz Huzarski (POL) NetApp 2 pkt.
...
Pełna tabela: http://www.eurosport.pl/kolarstwo/giro- ... stc6.shtml

Transmisja wyścigu dookoła Włoch na: http://www.eurosport.pl/kolarstwo/giro- ... live.shtml
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 14-07-2012, 12:46

Giro D' Italia - klasyfikacje końcowe...

A to niebawem
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 14-07-2012, 12:49

Witam.

69. Tour De Pologne*...

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma - Quick-Step) liderem po 4. etapie tegorocznego Tour De Pologne! Na taki sukces Polaka czekaliśmy aż... (uwaga!) 8 lat!

Dzisiaj znacznie trudniejszy, górski etap: Rabka Zdrój - Zakopane... - Obawiam się, że zmieni się lider - właściciel żółtej koszulki.


Klasyfikacja generalna po IV etapie
1 Michał Kwiatkowski (POL) Omega Pharma - Quick-Step 18:07:33

2 Moreno Moser (ITA) Liquigas +2
3 Fabian Wegmann (GER) Garmin +8
4 Lars Boom (NED) Rabobank +8
5 Linus Gerdemann (GER) RadioShack +11
6 Manuele Mori (ITA) Lampre +12
7 Rinaldo Nocentini (ITA) AG2R +12
8 Alexandr Kolobnev (RUS) Katyusha +12
9 Mathias Frank (SUI) BMC Racing +12
10 Michał Golas (POL) Omega Pharma - Quick-Step +12

* Transmisje z wyścigu "dookoła" Polski, na antenie: TVP1, TVP Sport i Eurosport (po zakończeniu etapu z Le Tour De France)!
Ostatnio edytowano 14-07-2012, 16:08 przez Petek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Dx2 » 14-07-2012, 13:33

Osobiście wolę Tour de France.
Dlaczego:
1. Oczywiście doceniam działania Pana Langa, ale Tour de France, to prestiż, historia, oglądalność.
2. Strasznie denerwują mnie pętle, którymi raczą organizatorzy uczestników i widzów, nie znam innego ważnego wyścigu na Świecie, gdzie 1/3 etapu, to pętle po mieście.
3. Sposób pokazywania, niby TVP zaangażowała 100 osób do obsługi relacji z tego wyścigu, ale to wszystko oczywiście wg. mnie jest pełne niedociągnięć.


Na koniec zostawiam sobie całkowity brak profesjonalizmu ze strony TVP:
W żadnym z serwisów sportowych w tym tygodniu w TVP nie pojawiła się informacja na temat Tour de France!!!! Mi osobiście w głowie się nie mieści jak można w ten sposób traktować (TEN) wyścig!!!
Pisałem do TVP, ale zero reakcji.

PS. Jak słyszę zapowiedzi, że Olimpiada "tylko" w TVP, to już wiem jak będzie wyglądała:
Start Polki/Polaka - studio - gadające głowy.
Dziękuję chyba obejrzę u Niemców, bo nie będę miał Eurosportu (na zesłaniu), który będzie także będzie pokazywał IO.
Avatar użytkownika
Dx2
Administrator
 
Posty: 1900
Dołączył(a): 14-03-2009, 19:18
Wiek: 45
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez ralph » 14-07-2012, 14:30

Ogladaj w internecie na sport.tvp.pl - wszystkie dyscypliny, zero gadania w studiu, zadnych reklam. Niektore dyscypliny bez komentarza, jesli nie sa transmitowane przez telewizje. Idealna sprawa! Ogladalem tak Vancouver i widzialem wszystko co chcialem! A TVP jako telewizja...heh powiedziano juz tyle ze szkoda słow :|
Avatar użytkownika
ralph
Home And Dry
 
Posty: 2057
Dołączył(a): 19-03-2009, 17:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 31
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 14-07-2012, 16:56

Witam ponownie!

Dx2 napisał(a):Osobiście wolę Tour de France.
Dlaczego:
1. Oczywiście doceniam działania Pana Langa, ale Tour de France, to prestiż, historia, oglądalność.
2. Strasznie denerwują mnie pętle, którymi raczą organizatorzy uczestników i widzów, nie znam innego ważnego wyścigu na Świecie, gdzie 1/3 etapu, to pętle po mieście.
3. Sposób pokazywania, niby TVP zaangażowała 100 osób do obsługi relacji z tego wyścigu, ale to wszystko oczywiście wg. mnie jest pełne niedociągnięć..

Lang Team wykonał świetną robotę - od kilku lat Tour De Pologne, zaliczany jest do UCI Pro Tour - tzw. kolarskiej ligi mistrzów! Dzięki temu, doczekaliśmy się transmisji z wyścigu na kanale Eurosport. :D
A co do pętli - to na życzenie sponsorów, którzy płacą i wymagają. Pisałem do Pana Czesława Langa, za pośrednictwem portalu Facebook > Tour De Pologne, ws. zwiększenia liczby etapów. Marzy mi się wyścig 2-tygodniowy, a przynajmniej 10-etapowy. 69. wyścig "dookoła" Polski zahacza jedynie o południowe rejony naszego kraju. Niestety, wszystko zależy od sponsorów. :(
Tegoroczny Le Tour De France i Tour De Pologne, oglądam w TVP1 i na Eurosport.

Petek napisał(a):Ps. Do końca tego tygodnia zamówię nowy rower... Być może będzie to: SCOTT Aspect 40, TREK 3700 Disc/3900 Disc lub MERIDA (20-MD)...?..

Od 18 maja br., jestem szczęśliwym posiadaczem markowego KELLYS'a Viper'a - polecam! Za rower i dodatki (m.in. licznik, bidon, koszyk do bidonu itd...), zapłaciłem niecałe 1600 PLN, czyli troszkę mniej od w/w marek i modeli. Do tej pory przejechałem ponad 200 km, w tym większość tras pod górę... :geek:
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 26-05-2013, 22:21

Witam ponownie!

Włoch, Vincenzo Nibali (Astana), wygrał wyścig kolarski Giro d'Italia 2013, który zakończył się dzisiaj w Brescii. Bardzo dobrze spisali się Nasi Rodacy: Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 6., a Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) - 7. miejsce! To wielki sukces polskich Kolarzy! R. Majce do pełni szczęścia zabrakło białej koszulki - najlepszego młodzieżowca (do lat 25), którą stracił wczoraj w Dolomitach. Dotychczas najwyższym miejscem Polaka w Giro d'Italia, była 9. pozycja Zenona Jaskuły w 1991 r. Dwóch Polaków w czołowej 10. klasyfikacji końcowej wyścigu zaliczanego do tzw. kolarskiego wielkiego szlema (Giro d'Italia, Tour de France, Vuelta a Espana) - zdarzyło się tak po raz pierwszy! 8-)
Nie mogę doczekać się tegorocznego Tour de France! :geek:
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 05-06-2013, 23:41

Witam!

Wróciłem z Zielonej Góry... W pięknej, nowoczesnej hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego, koszykarze Stelmetu Zielona Góra, którzy w ostatnią niedzielę zdobyli (pierwsze) Mistrzostwo Polski, podziękowali kibicom za wsparcie podczas całego sezonu. Rozegrano mecz pokazowy... Dwa zespoły - "Biali" i "Niebiescy", zaprezentowali kibicom sporo widowiskowych akcji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 54:54.
Obok zawodników, którzy wywalczyli MP, na parkiet wybiegli także byli gracze i legendy klubu, m.in: Paweł Szcześniak, Robert Morkowski, Mariusz Kaczmarek. Wspaniała atmosfera! Organizatorzy, zawodnicy (i publiczność) zasłużyli na "6-kę"!

Liczymy na kolejne sukcesy Stelmetu Zielona Góra - tym razem na europejskich parkietach!
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Re: Sport - różne

Postprzez Petek » 02-07-2013, 16:13

Witam ponownie!

100. Tour de France...*

IV etap - drużynowa jazda na czas:
Omega Pharma-Quick Step (Michał Kwiatkowski, POL)
Cannondale (Maciej Bodnar, POL)
Lampre Merida (Przemysław Niemiec, POL)

Świetna jazda ekipy Omega Pharma-Quick Step z Michałem Kwiatkowskim w składzie! Michał Kwiatkowski przed dzisiejszym etapem zajmował pozycję nr 1 - klasyfikacji młodzieżowej oraz 4. - w klasyfikacji generalnej - jest szansa na żółtą koszulkę lidera! :D

* Transmisja w Eurosporcie!

................................................................................................................................................................................................

Niestety, Michałowi Kwiatkowskiemu (Omega Pharma-Quick Step) do żółtej koszulki lidera TdF, zabrakło sekundy. :(

IV etap - drużynowa jazda na czas - wyniki:
1. Orica Greenedge 25' 56''
2. Omega Pharma-Quick Step 1''
3. SKY Procycling 3''
Avatar użytkownika
Petek
Yesterday, When I Was Mad
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 22-03-2009, 10:23
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiek: 37
Sex: Petshopboy

Następna strona

Powrót do Sport, sztuka, filmy i inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron