Wszystko co dotyczy Pet Shop Boys
Odpowiedz

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Boys

29-06-2013, 22:17

Najprawdopodobniej "bohater" How Can You Expect... to mix kilku muzyków, zapewne tytuł płyty Collinsa zainspirował tylko tytuł piosenki. Zresztą Collins nie pasuje aż tak bardzo do tekstu piosenki, nie tak jak Sting, Bono czy nawet jego dawny kolega z Genesis Peter Gabriel. Tak samo Ego Music nie jest tylko o Dido mimo użycia jej cytatu "I am my own demographic".

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

12-07-2013, 22:25

Proponuję dodać także:

Bono (U2) - ceni ich od czasu gdy PSB nagrali swoją wersję "Where the streets have no name", acz nie od razu tak było, jak sam kiedyś zaznaczył, "musiał dojrzeć do wersji chłopaków".

Tina Turner - współpracowała kiedyś z PSB (patrz: FL do "Bilingual", track: "Confidential")

Lisa Minelli i Eight Wonder - kolejne dwie wokalistki popowe które współpracowały w 80-tych z Bojsami. Ta ostatnia nagrała nawet swoją wersję piosenki "I'm not scared. (oryginał - kierunek: Introspective.)

Blur - brytyjska grupa pop-rockowa, której lider, Damon Albarn, ciepło wypowiadał się w którymś z wywiadów o PSB
(zresztą, nieprzypadkowo, ostatnim trackiem z FL do "Very" jest utwór "Boys&Girls (live in Rio)").

Andrew McCluskey i Paul Humpreys czyli duet Orchestral Manouvers in the Dark vel. OMD
Ostatnio edytowano 13-07-2013, 13:20 przez serd, łącznie edytowano 1 raz

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

12-07-2013, 22:40

Pierwsze słyszę o jakiejś współpracy Lisy Stansfield z PSB - co masz na myśli?

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

13-07-2013, 12:47

serd pewnie myślał o Lise Minnelli...
z tym, że trudno nazwać ją " brytyjską wokalistką popową" ;)

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

13-07-2013, 13:41

Witam Was!

dr.jimmy napisał(a):Bardzo dawno temu, ok. 10 lat widziałem w VH1 albo podobnej stacji program, gdzie gwiazdy muzyki pokazywały ulubione klipy innych artystów, komentując je. Phil Collins pokazał What Have I Done to Deserve This i zadeklarował się jako fan PSB.

Dodałem do listy!

serd napisał(a):Bono (U2) - ceni ich od czasu gdy PSB nagrali swoją wersję "Where the streets have no name", acz nie od razu tak było, jak sam kiedyś zaznaczył, "musiał dojrzeć do wersji chłopaków".

Bono ceni twórczość Pet Shop Boys? :?: :o

serd napisał(a):Tina Turner - współpracowała kiedyś z PSB (patrz: FL do "Bilingual", track: "Confidential").

Dodana!

serd napisał(a):(...) Eight Wonder - kolejne dwie wokalistki popowe które współpracowały w 80-tych z Bojsami. Ta ostatnia nagrała nawet swoją wersję piosenki "I'm not scared. (oryginał - kierunek: "Introspective").

Patsy Kensit (ex-wokalistka Eight Wonder) jest już na Naszej liście!

serd napisał(a):Blur - brytyjska grupa pop-rockowa, której lider, Damon Albarn, ciepło wypowiadał się w którymś z wywiadów o PSB
(zresztą, nieprzypadkowo, ostatnim trackiem z FL do "Very" jest utwór "Boys&Girls (live in Rio)").

Dodany!

serd napisał(a):Andrew McCluskey i Paul Humpreys czyli duet Orchestral Manouvers in the Dark vel. OMD

Czekam na dowód/potwierdzenie?!

Ludzie show-biznesu, którzy cenili/cenią twórczość duetu Pet Shop Boys... - pełna lista w pierwszym poście!

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

14-05-2014, 21:31

Witajcie!

Elliot Gleave - "Example" – dodany!

Ludzie show-biznesu, którzy cenili/cenią twórczość duetu Pet Shop Boys...
- pełna lista w pierwszym poście!

Lista wciąż otwarta...

Pozdrawiam!

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

15-05-2014, 17:10

Kolejni kandydaci do listy: nieistniejący już brytyjski zespół popowo-hip hopowy East17 (później E17), który jako ostatni track na swej debiutanckiej płycie "Walthamstow" umieścił swój cover "W&G".

EDIT: East17 właśnie się reaktywowali (w nowym składzie), o czym - pisząc posta - jeszcze nie wiedziałem.
Ostatnio edytowano 17-05-2014, 21:21 przez serd, łącznie edytowano 1 raz

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

17-05-2014, 0:11

...pamiętam w latach 1991 gdy osiągał szczyt popularności zespół EMF (James Atkin, Ian Dench, Derry Brownson, Mark Decloedt, Tim Stephens, Stevey Marsh), czytałem wywiad, w którym chłopaki mówili, że są wielkimi fanami Pet Shop Boys.


Ps.
Czytając listę z pierwszego postu zastanowiła mnie pozycja "Dusty Springfield - nieżyjąca już amerykańska piosenkarka" - to rodowita angielka, prosto z samego Londynu ;)

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

11-09-2014, 12:58

raczej nie byli tu wspominani
KEANE brytyjski zespół rockowy
niedawno na VH1 zobaczyłem klip do piosenki sprzed lat, piosenkę kojarzyłem, ale video widziałem pierwszy raz





Za Wikepedią. dotyczy inspiracji:
"Keane cytował muzyków takich jak The Beatles, U2, Oasis, R.E.M., The Smiths, Radiohead, Queen, Marty Wilde, Pet Shop Boys i Paul Simon, jako mających wpływ na ich twórczość. Znani są jako "ten zespół bez gitar", ponieważ główną rolę spełniają w ich muzyce instrumenty klawiszowe".

Re: Ludzie show-biznesu, ceniący sobie twórczość Pet Shop Bo

21-05-2016, 13:25

Witam!

Ludzie show-biznesu, którzy cenili/cenią twórczość duetu Pet Shop Boys...
- pełna lista w pierwszym poście!

Dodałem: Jean Michel Jarre'a. Lista wciąż otwarta...

Miłego weekendu!
Odpowiedz