Wszystko co dotyczy Pet Shop Boys
Odpowiedz

Koniec przygody PSB z EMI.

09-02-2013, 11:46

Warner Music za ponad 760 mln. $ wykupił od EMI label Parlaphone.

Warner zyskał prawa do muzyki takich artystów jak Pet Shop Boys, Air, Kylie Minogue, Blur, Coldplay, Daft Punk, Danger Mouse, Duran Duran, Gorillaz, Pink Floyd, Radiohead i Tina Turner. Ciekawe, czy będzie renegocjacja ostatniego kontraktu PSB z wytwórnią...

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

09-02-2013, 13:33

Bardzo ciekawa i wg mnie dobra wiadomość. Wokół EMI ostatnio sporo negatywnej atmosfery jako labelu będącego gigantem na glinianych nogach. Nie jestem pewien czy transakcja o której mówiono, jakoby prywatny fundusz inwestycyjny miał wykupić EMI w całości miała dojść do skutku, ale tak czy inaczej Parlophone jest już poza tym układem. To dobrze, gdyż firmy wykupione przez prywatne fundusze inwestycyjne są z góry pomyślane na maksymalny zysk i sprzedaż po kilku latach, co mogłoby mieć różny wpływ na muzykę.

Co do samego Warnera, to ciężko stwierdzić jaki to będzie mieć wpływ na materiał; aczkolwiek co do polityki wydawniczej, z pewnością będzie większa promocja w USA. Mam nadzieję, że to dobry ruch.

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

12-02-2013, 0:12

dafio-cat napisał(a):Warner Music za ponad 760 mln. $ wykupił od EMI label Parlaphone.

Dla mnie to dobra wiadomość z innego względu; może dzięki temu kupię wreszcie płyty Cabaret Voltaire firmowane przez Parlaphone właśnie.

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

12-02-2013, 18:11

No to goobye "Ecstatic" :( ...

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

12-02-2013, 18:41

Właśnie, @serd - możesz mieć dużo racji w tym co napisałeś, aczkolwiek niekoniecznie... ;)
Wszystko to są tylko nasze domysły co do wydania nowej płyty itp. Ciekawe jest też to że na OS PSB nic na ten temat, nawet w pet texts. Nic o zmianie wytwórni(potwierdzonej w wielu miejscach), nic o nowej tanecznej płycie...
Enjoy The Silence?

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

12-02-2013, 20:03

Pewnie nie mogą o tym mówić. Korporacyjne sprawy nie dotyczą ich na tyle, aby mogli to rozgłaszać. Stosowny komunikat wydadzą zapewne EMI i WMG

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

12-02-2013, 20:44

A niby dlaczego miałoby nie dojść do wydania? Nie lubię Warnera, jego remastery są najgorsze z możliwych, tak było w przypadku Madonny i jej pierwszych płyt....

Re: Koniec przygody PSB z EMI.

13-02-2013, 20:16

dafio-cat napisał(a):Właśnie, @serd - możesz mieć dużo racji w tym co napisałeś, aczkolwiek niekoniecznie... ;)
Wszystko to są tylko nasze domysły co do wydania nowej płyty itp. Ciekawe jest też to że na OS PSB nic na ten temat, nawet w pet texts. Nic o zmianie wytwórni(potwierdzonej w wielu miejscach), nic o nowej tanecznej płycie...
Enjoy The Silence?


Zanim dojdzie do pełnego przejęcia to minie mnóstwo czasu, to skomplikowane procesy, wydaje mi się, że projekty juz rozpoczęte raczej muszą zostac zrealizowane
Czekamy na Estatic :)
Odpowiedz