Wszystko co dotyczy Pet Shop Boys
Odpowiedz

Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

28-03-2009, 17:26

Ciekawy temat myślę. Ostatnio na OF pewna osoba przedstawiła dość szczegółowy wykaz sprzedaży płyt i singli PSB, a ja pomyślałem, że warto te najważniejsze dane umieścić na naszym forum - zawsze mogą się do czegoś przydać. Przy okazji jestem ciekaw co myślicie o tej spadającej z płyty na płytę liczby sprzedanych kopii :(. Może nie tyle co o tym sądzicie, ale czy Yes uda się powstrzymać ten kierunek? Osobiście nie sądziłem, że Fundamental radził sobie AŻ TAK FATALNIE. Proszę was. Wrócili (według mediów i według fanów) trzy lata temu i przełamali serie dwóch słabszych płyt, a i tak Release sprzedało się o 150,000 sztuk więcej.

Please - 3,500,000
Actually - 5,700,000
Introspective - 3,700,000
Behaviour - 2,100,000
Very - 4,000,000
Bilingual - 1,200,000
Nightlife - 900,000
Release - 600,000
Fundamental - 450,000
Yes - ?

Discography - 4,700,000
Alternative - 700,000
PopArt - 800,000

Disco 1 - 2,200,000
Disco 2 - 700,000
Disco 3 - 200,000
Disco 4 - brak danych

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

28-03-2009, 22:41

Fajny temat :verybilingual ;)

Ciekawe na ile te informacje ,które ktoś zamieścił –gdzieś. Są rzetelne.
Actually - 5,700,000 Na prowadzeniu , a moja ulubiona płyta tak samo dość wysoko;
Very - 4,000,000.

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

28-03-2009, 22:53

Myślę, że po tym zestawieniu, które to VB przedstawiłeś widać zmiany w szeroko pojętym odbiorze muzyki przez "masy". Wpływ na ilość sprzedanych dzisiaj płyt ma promocja, którą niestety chłopaki mają coraz mniejszą z roku na rok( wyjątek promocji YES w UK tylko potwierdza tą regułę), oraz internet i wszechobecna w nim dostępność muzyki...W tym zupełnie niezrozumiała polityka dużych koncernów, np Itunes- które np. nie jest dostępne w Polsce(pośrednie sprzyjanie rozwijaniu się muzycznego czarnego rynku)... :!:

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

28-03-2009, 22:57

ciekawe zestawienie, kiedyś na geowayne ( pewnie dziś też tam mozna to odnaleźć ) były jakieś dane..zresztą jest tam dużo ciekawostek;
PSB nie ma pewnie tylu fanów co kiedyś to i YES tak szybko, jakiejś imponującej liczby nie osiągnie..ale gdyby , powiedzmy w ciagu 2 lat doszła choćby do poziomu sprzedaży BILINGUAL to byłoby już coś!

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

28-03-2009, 23:11

To są rzetelne dane z forum oficjalnego, jak tam zajrzycie to zobaczycie jeszcze więcej informacji tego typu...sądzę, że to nie aż taki problem zdobyć te dane, szczególnie, że krążyły już w internecie na pewno wiele razy....ale ciągle te 450'000 Fundamental mnie przeraża :|

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

23-07-2010, 10:42

Hejka

Czy ,ktoś zna może w jakiej ilości sprzedał się album Yes ?

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

23-07-2010, 12:29

No niestety widać wpływ MP3 na sprzedaż albumów: już Nightlife załapał się na erę MP3. A później tylko gorzej:( No i nie zapomnijmy o tym, iż stacje radiowe i TV zapominają o PSB :( Jakieś 9 miesięcy temu kumpel z pracy się mnie spytał czy oni jeszcze istnieją. Nie dziwię mu się, skoro on słyszy w radiu tylko "It`s a sin" oraz "Always on my mind" z lat 1980-tych ... Jak usłyszał ode mnie ile bilety na nich koncert w Pradze kosztują to się zdziwił:) Więc siostry i bracia musimy głosić i zarażać Pet Shop Boysami kolejnych ludzi:)

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

28-07-2010, 23:55

balshoy napisał(a):ciekawe zestawienie, kiedyś na geowayne ( pewnie dziś też tam mozna to odnaleźć ) były jakieś dane..zresztą jest tam dużo ciekawostek;
PSB nie ma pewnie tylu fanów co kiedyś to i YES tak szybko, jakiejś imponującej liczby nie osiągnie..ale gdyby , powiedzmy w ciagu 2 lat doszła choćby do poziomu sprzedaży BILINGUAL to byłoby już coś!



No time for tears! Przecież teraz sprzedaż jest niemodna, lepiej byc bardziej undergroundowym i prezentować ambitną sztukę.wszyscy nienawidzą "komercyjnego ścierwa" :D Ciesze się, ze PSB nie nagrywają wokalnego trance'u dla radia ESKA ! :lol: To pewnie by się dobrze sprzedało i Tiesto by puszczał dla setek tysięcy nastoletnich klubowiczów...

Ale np. kolejna produkcja z Davidem Moralesem / DEF MIX PROD. / RED ZONE wyszłaby im na dobre i pozwoliłaby wrócić do house'owych klubów...

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

04-11-2010, 15:15

Witam serdecznie ;)

Ciekawostka :idea:

Właśnie dziś 4 Listopada 1991r ukazała się składanka singlowa Discography .
Sprzedane w nakładzie 4,700,000 egz.
Nie robiłem z tego oddzielnego tematu,dlatego że uważam będzie mieć to małe zainteresowanie. :roll:

Re: Sprzedaż płyt Pet Shop Boys

06-11-2010, 14:36

To jaka jest sprzedaż "YES"?
Odpowiedz