Wszystko co dotyczy Pet Shop Boys
Odpowiedz

04.09.2013 Ergo Arena po koncercie, wrażenia opinie etc.

04-09-2013, 23:09

Na szybko świeżo po powrocie z koncertu, koncert był super od strony wizualnej, świetna gra świateł,laserów no i oczywiście dobranego repertuaru. Poważnym minusem było niestety nagłośnienie, przynajmniej w sektorach u góry (trybuny) było strasznie cicho a dźwięki zlewały się jakby w jedną całość, nie wiem jak było z dźwiękiem na płycie. Koncert rozpoczął się o 20:10 a zakończył około 21:45, na bis było Go West i Vocal. Jeśli nieskładnie piszę do przepraszam, dopiero wróciłem i pora lulu bo rano do pracy :)

pozdrowienia

Podzieliłem temat o koncercie na dwie części. Mam nadzieje, że teraz jest czytelniej. Dx2

Re: 04.09.2013 Ergo Arena (Gdańsk)

04-09-2013, 23:40

Potwierdzam to wszystko, choć według mnie nagłośnienie nie było złe.Też jestem już w domu.Jutro praca.
Namierzył mnie Balshoy po tym jak napisałem w jakiej koszulce będę.Szacun! :D
Pozdrawiam serdeczne!
Było tak mało ludzi, że chyba wszystkich znałeś. :lol: Żarcik - ;)
Udało mi się przeżyć koncert z biletem za 99zł w strefie za 130.
Koncert udany.Ostatecznie było więcej ludzi niż spodziewałem się jeszcze krótko przed.
Spotkałem też ludzi z mojej małej miejscowości. :shock:
Nareszcie mam trochę więcej optymizmu w sobie!
Dziękuję Pet Shop Boys! Zapraszam ponownie!

p.s. Właśnie ładnie nawijał admin z tegoż forum w radiu Złote Przeboje!
Idę spać, ale radio niech sobie gra... 8-)
Ostatnio edytowano 04-09-2013, 23:54 przez zib, łącznie edytowano 2 razy

04.09.2013 Ergo Arena (Gdańsk)

04-09-2013, 23:46

Ja też się podzielę...
To był mój pierwszy koncert PSB, chociaż mam 4 dychy na peselu. Podobało się, oj podobało. Na początku próbowałem pstrykać fotki ale aparat mam lichutki więc skupiłem sie na słuchaniu i oglądaniu (prośba do kolegów z lepszym sprzętem, zamieszczajcie swoje fotki).
Trochę wstyd się przyznać ale dwóch utworów w ogóle nie rozpoznałem (mam pewną lukę w twórczości PSB :oops: ). Podobały mi się również piosenki z nowej płyty, no a o starych to już nie wsponę :D . Mistrzostwo świata!
Jak wracałem na kwaterę to słyszałem po drodzę różne komentrze...
Ludzie narzekali, że na koncercie Bon Jovi albo DM było lepiej...
Bardzo mnie to dziwi, co oni porównują?!
Byłem na Price, byłem na Cohenie, byłem na Knopflrze. Na wszystkich było super. Ale nie odwarzyłbym się zrobić porównania.
Ale może to akutrat się wypowiadali ci co dostawali wejściówki za darmo i szli bez zaangażowania emocjonalnego.

Co do koszulek... Marudzilem, że będę zmuszony zrobić sobie dwie. Jedną z moją ulubioną płytą a drugą z aktualną trasą.
No to teraz mam cztery. ;)
Zrobiłem najpierw koszulkę wg projektu zamieszczonego w tym wątku. Wyszła nieźle ale żonka namówiła mnie żeby ją wyprać (koszulkę, nie żonę ;) ). No i po praniu, niestety sama musiała w niej wystapić, bo już nie mój rozmiar (koszulka, nie żona ;) ). Więc zamówiłem sobie na allegro (koszulkę, nie żonę ;) ) z samym napisem. Ale jak już przyszła, to miałem niedosyt i zrobiłem sobie "swoją", czyli z okładką ulubionej płyty (Actually) i w tej pojechałerm na koncert. Po koncercie zachciało mi się mieć jakąś pamiątkę z koncertu i padło na czarną koszulkę z rogami.
Dzięki "mojej" koszulce poznałem "Kolegę w pilotce" (pozdrawiam), który z szacunkiem nazwał mnie "weteranem" ;) ale oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
Ostatnio edytowano 05-09-2013, 0:10 przez mlesniew, łącznie edytowano 5 razy

Re: 04.09.2013 Ergo Arena (Gdańsk)

05-09-2013, 0:02

Super recenzja!
Nie ma czego się wstydzić. Ja mam podobnie i nawet nie jedna gafę potrafiłem walnąć na tym forum, a co dopiero rozpoznać każdy utwór. :lol:
Ważne co się lubi, a potem co się wie, he, he...
Pozdrawiam

04.09.2013 Ergo Arena (Gdańsk)

05-09-2013, 1:52

Setlista (chyba poprawna)
Axis
One More Chance / Face Like That
Opportunities (Let's Make Lots of Money)
Memory of the Future
Fugitive
Integral
I Wouldn't Normally Do This Kind of Thing
Suburbia
I'm Not Scared
Fluorescent
West End Girls
Somewhere
Leaving
Thursday
Love Etc.
I Get Excited (You Get Excited Too)
Rent
Miracles
It's a Sin
Domino Dancing
Always on My Mind
Na bis:
Go West
Vocal
W sumie koncert dobry - na plus - wokal - bez zastrzeżeń, super wizuale, genialna setlista (zabrakło mi jedynie King's Cross i Being Boring), dźwięk był rewelacyjny w Golden Circle. Na minus - przeraził mnie fakt, że większość ludzi w Diamond Circle i Golden Circle chyba w ogóle nie znała PSB - nawet największych hitów a i ilość osób też niezbyt zadowalająca chyba (10 minut przed koncertem naprawdę byłem w szoku), ale tu zespół raczej nie zawinił, więc się nie czepiam.
Ale do tego, że niemal 90 procent dźwięków było z taśmy... trochę to słabe i straszne wręcz...
Generalnie - było dobrze. Wytańcowałem się, nawydzierałem, naklaskałem. Ciekawe, czy obietnica rzucona pod koniec koncertu o ponownych odwiedzinach PSB w Polsce się ziści.

Re: 04.09.2013 Ergo Arena (Gdańsk)

05-09-2013, 2:43

Tak na szybciutko przed snem:
I'm not scared, Domino Dancing, I get excited i Rent! Swietne! Przearanzowane, mocne.
Kilka, naprawde kilka ladnych zdjec spod sceny.
Poza tym? Mam w sumie dwa autografy (na Behaviour- tu wielkie dzieki dla p. Piotra Stelmacha!! i juz osobiscie zdobyty na tourbooku) i zamienilem kilka slow z samym Neilem. Neilem Tennantem. Oplaca sie czekac pod hala po koncercie. :D
Neil i Chris cierpliwie podpisywali pamiatki ktorych w sumie bylo ok chyba ze 20...30? Sporo osob zostalo uszczesliwionych. To super ze strony Neila i Chrisa!
Jakby tego bylo malo jeszcze przed koncertem, korzystajac z braku ochrony wbilem sie do drzwi prowadzacych na plyte i obejrzalem jakas minute, dwie, proby PSB! Zanim ochrona sie wreszcie nie pojawila i trzeba bylo wyjsc. I to, oprocz samych autografow i slow z Neilem zrobilo na mnie najwieksze wrazenie. Zobaczyc chocby chwile niedostepnej proby odbywajacej sie za (nie do konca) zamknietymi drzwiami to jest cos! Do tej pory mam ciary! :mrgreen:
Musze przyznac, calkiem udany dzien, nie ma co! :)
A wiem ze inni tez mieli swoje nawet jeszcze bardziej bliskie przezycia z zespolem ;-) Ale niech oni sami sie tym pochwala:-)
Od dzis jestem spelnionym fanem Pet Shop Boys. Teraz musze ich jeszcze spotkac i sobie dlugo porozmawiac :D
Apel do wszystkich robiacych zdjecia, nagrywajacych - wrzucajcie wszystko, ja tez wrzuce swoje jak wroce do domu.

Wow... :mrgreen:

Re: 04.09.2013 Ergo Arena po koncercie, wrażenia opinie etc.

05-09-2013, 8:35





Re: 04.09.2013 Ergo Arena po koncercie, wrażenia opinie etc.

05-09-2013, 8:37





Re: 04.09.2013 Ergo Arena (Gdańsk)

05-09-2013, 9:39

ralph napisał(a):Apel do wszystkich robiacych zdjecia, nagrywajacych - wrzucajcie wszystko, ja tez wrzuce swoje jak wroce do domu.

Proszę bardzo, kilka moich, chociaż szału jakościowego nie ma: https://www.dropbox.com/sc/qu8aexkjk4hxjir/xCN9CsXreH
Prestige MJM wrzuciło też trochę na fejsie, na początku galerii znajome koszulki: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 657&type=1 (galeria widoczna bez mania konta na FB)
pozdrawiam,
P.

Re: 04.09.2013 Ergo Arena po koncercie, wrażenia opinie etc.

05-09-2013, 11:13

Artykuł o koncercie na lokalnym portalu :

http://rozrywka.trojmiasto.pl/Pet-Shop- ... 72192.html

pozdrawiam
Odpowiedz