Infected Mushroom

Muzyka, którą polecacie. Wykonawcy, których warto poznać.

Moderatorzy: verybilingual, Dx2

Infected Mushroom

Postprzez Anthares » 25-01-2011, 12:35

Witam!

Kiedyś, kiedyś, kiedyś, dawno temu mój kumpel, który słucha głównie muzyki progressive trance oraz innych okolic elektronicznej muzyki dance zaproponował mi do posłuchania nieznanego mi wówczas zespołu Infected Musroom. Zaciekawiło mnie również to, że dwaj muzycy pochodzą z Izraela, a wiadomo, co do nas poprzez media przedostaje się - wojna palestyńsko-izraelska, ortodoksyjni wyznawcy, ciepły, słoneczny kraj, a z historii wiadomo - holocaust...
A tutaj proszę - młodzi, radośni :) z pasją tworzenia nowoczesnej muzyki, Erez Aizen i Amit Duvdevani. Zresztą, kto ich nie słyszał, to polecam (w samochodzie wszystkie drogi są nasze :) )

Świetny, wielopoziomowy - "Dancing with Kadafi"


Nagranie o różnych twarzach - "Heavyweight"


Zwariowany - "Becoming Insane"


Moim zdaniem grają porządną, czasami wariacką muzykę :). I ten twardy angielski akcent :)
Avatar użytkownika
Anthares
It's A Sin
 
Posty: 103
Dołączył(a): 01-12-2009, 17:37
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez ralph » 25-01-2011, 16:56

Ja z mojego ukochanego gatunku gatunku progressive (i tutaj cokolwiek :) house, dance, trance) ostatnio przypominam sobie klasyke:
Resistance D. Ich remix Oxygene 10 Jean Michel Jarre'a z 1998 to dla mnie do dzis jeden z lepszych kawalkow jakie slyszalem!
Polecam!



Oprocz tego wartym poznania jest DJ i producent Grade E - do znalezienia na soundcloud.com, gdzie mozna legalnie posciagac sobie jego sety.

Co do Izraela: stamtad pochodzi rowniez bardzo ciekawy DJ z klimatow chiilout/ambient: DJ Amotz.
Avatar użytkownika
ralph
Home And Dry
 
Posty: 2057
Dołączył(a): 19-03-2009, 17:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 31
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez Anthares » 26-01-2011, 12:40

ralph napisał(a):Resistance D. Ich remix Oxygene 10 Jean Michel Jarre'a z 1998 to dla mnie do dzis jeden z lepszych kawalkow jakie slyszalem!
Polecam!


Ciekawy, ciekawy kawałek :). Dodam, że jest na płycie Odyssey Through O2 Jean Michel Jarre z 1998 roku, gdzie można posłuchać też Apollo 440, DJ CAM. Z tej płyty podoba mi się nagranie "Oxygene 8 Sunday Club". A wracając do Resistance D teraz właśnie posłuchałem ich utwór "Impression" równie ciekawy

Inne zespoły, co wymieniłeś, to przesłucham sobie :).
Avatar użytkownika
Anthares
It's A Sin
 
Posty: 103
Dołączył(a): 01-12-2009, 17:37
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez ralph » 26-01-2011, 19:42

Ha! Ja tez uwielbiam Impression ale wybralem Oxygene10 jako bardziej reprezentacyjny :) Co do albumu Oddysey, to dla mnie jest to klasyka muzyki elektronicznej. Taki zbior DJow! Takkyu Ishino np.. Remix Rendez-Vous Apollo440 byl jednym z hitow tamtego roku. Co do Resistance D jednym z lepszych jest jeszcze Space Baby:



Od siebie w klimatach progressive trance wrzucam jeszcze Moshic (co ciekawe, rowniez z Izraela! :) ):

Avatar użytkownika
ralph
Home And Dry
 
Posty: 2057
Dołączył(a): 19-03-2009, 17:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 31
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez Anthares » 27-01-2011, 11:28

ralph napisał(a):Od siebie w klimatach progressive trance wrzucam jeszcze Moshic (co ciekawe, rowniez z Izraela! :) ):


Świetne nagranie, dzięki za info :!: Takich klimatów szukam :D . Poszperam trochę po necie za jego utworami :).
Avatar użytkownika
Anthares
It's A Sin
 
Posty: 103
Dołączył(a): 01-12-2009, 17:37
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez tomo » 29-01-2011, 23:22

Tak się składa, że od jakiegoś czasu katuję płytę Infected Mushroom 'Legend of the Black Shawarma' 8-) To jest ich ostatnie wydawnictwo z 2009 roku.
Dla mnie bomba! Zgadzam się z Jackiem, rewelacyjnie się tego słucha w aucie, zwłaszcza podczas długich tras.
Bury the past, empty the shelf
Decide it's time to reinvent yourself
Avatar użytkownika
tomo
How Can You Expect To Be Taken Seriously?
 
Posty: 460
Dołączył(a): 19-03-2009, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn
Wiek: 48
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez Anthares » 19-10-2013, 23:29

Ostatnio znalazłem takie cudo z koncertu. Rewelacja!

Avatar użytkownika
Anthares
It's A Sin
 
Posty: 103
Dołączył(a): 01-12-2009, 17:37
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 39
Sex: Petshopboy

Re: Infected Mushroom

Postprzez wyrwanyzkontekstu » 10-03-2015, 15:41

to chyba jeden z najlepszych zespołów grających psychodeliczną muzykę. Zapraszam do posłuchania Shpongle
wyrwanyzkontekstu
 


Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron